PRIŠTINA - Kosovski predsjednik Hašim Tači osudio je današnji napad u Zubinom Potoku na kuće dvojice Srba, pripadnika Kosovskih bezbjednosnih snaga, ocjenivši ga "neprihvatljivim", a napad je osudio i kosovski premijer Ramuš Haradinaj, prenosi RTK2.
Kako se navodi, Tači je na Fejsbuku napisao da od kosovske policije zahtjeva da u najkraćem roku otkrije počinioce tog djela i što prije ih izvede pred pravosudne organe.
RTK2 navodi da je Haradinaj od nadležnih institucija zatražio da počinioci napada što pre uhapse i izvedu pred lice pravde, kao i da je pozvao građane da pomognu policiji u pronalaženju odgovornih za ovaj napad.
Na kuće dvojice Srba, pripadnika Kosovskih bezbjednosnih snaga u Zubinom Potoku, u nedelju rano ujutru su bačene bombe, objavio je portal "Kos sev" pozivajući se na izvore u kosovskoj policiji.
Bombe su bačene na kuće oko dva sata, povrijeđenih nije bilo, ali je načinjena materijalna šteta.
Portal je ranije objavio da je u istoj ovoj opštini 7. avgusta bomba bačena na kuću pripadnika kosovske policije, a zabilježen je i pokušaj paljenja njegovog privatnog vozila, a motiv napada nije bio poznat.