Srpski predsjednik Boris Tadić prisustvovao je u nedjelju Vaskršnjoj liturgiji u manastiru Bukovo, nedaleko od grada Negotina.
Posle liturgije koju je služio njegovo preosveštenstvo episkop timočki gospodin Justin, Tadić je uputio poruku mira i razumijevanja sa željom da "u ovom radosnom danu pružimo jedni drugima ruku".
"Ovo je prilika da uputimo poruku mira i razumevanja, prilika da rešimo probleme sa kojima smo se suočavali u prethodnoj godini i da pružimo jedni drugima ruku, zato što je ovo radostan dan", poručio je Tadić.
"Želeo bih sve naše ljude da pozdravim tradicionalnim pozdravom - Hristos voskrese", rekao je predsjednik Srbije.