BEOGRAD - Tijelo muškarca starog oko 60 godina isplivalo je na površinu Savskog jezera u dijelu u kojem je kupanje strogo zabranjeno.
Iz Javnog preduzeća "Ada Ciganlija" saopštili su da je tijelo neidentifikovane muške osobe pronađeno u 18.35 časova, na oko 80 metara od obale, prenosi Radio-televizija Srbije.
"Detalji tragedije još nisu poznati, ali se pretpostavlja da se utapanje dogodilo u ranim jutarnjim časovima, pre zvaničnog otvaranja kupališta, kada dežurne službe nisu bile prisutne, a kao posledica naglog pogoršanja zdravstvenog stanja, usled pokušaja preplivavanja Savskog jezera", navodi se u saopštenju.
Iz ovog preduzeća su ponovo apelovali da se posjetioci strogo pridržavaju pravila ponašanja na kupalištu i da ne pokušavaju da preplivaju jezero, te da se ne kupaju van radnog vremena ekipa spasilačke službe.