Ex -Yu

Traže da se napad na policiju tretira kao napad na državu

Traže da se napad na policiju tretira kao napad na državu
Traže da se napad na policiju tretira kao napad na državu
Srna

BEOGRAD - Sindikat zaposlenih policije zatražio je od Vlade Srbije da bude usvojen zakon kojim bi se svaki napad na policiju tretirao kao napad na državu.

"Usvajanjem takvog zakona prevashodno ćemo zaštiti život i bezbjednost policijskih službenika koji svakodnevno štite živote, bezbjednost i imovinu svakog građanina", navodi se u saopštenju Sindikata.

U Sindikatu smatraju da bi usvajanjem tog zakona bilo spriječeno da u mjesec dana bude povrijeđeno desetak policajaca.

Sindikat podsjeća da se od 3. do 14. avgusta dogodilo pet napada na policijske službenike koji su tom prilikom zadobili lake i teške tjelesne povrede.

Najčitanije