BEOGRAD - Haški tribunal još ne može da komentariše zahtjev za naknadu štete od 12 miliona evra, koji je uputio haški optuženik Vojislav Šešelj, saopšteno je iz te međunarodne pravosudne institucije.
"Još ne možemo da komentarišemo. Čekamo konačnu odluku", rečeno je u Tribunalu, prenose beogradski mediji.
Šešelj je zahtjev za nadoknadu štete podnio 10. juna, podsjećajući da se dobrovoljno predao još 24. februara 2003. i da je od tada u pritvoru u Ševeningenu.
U zahtjevu za nadoknadu štete lider radikala pozvao se na Međunarodni pakt o građanskim i političkim pravima, Evropsku konvenciju za zaštitu ljudskih prava i osnovnih sloboda, Protokol sedam te Konvencije, kao i Rimski statut Međunarodnog krivičnog suda, nevodeći da bi bilo "krajnje nevjerovatno da međunarodni standardi ne važe ili se ne primjenjuju u MKSJ".
Šešelj je optužen za zločine nad Hrvatima i muslimanima u Hrvatskoj, BiH i Vojvodini od 1991. do 1993. godine.