VINKOVCI - U poplavom postradaloj Gunji juče se zapalio 51-godišnji mještanin, potvrdio je jutros portoarol vukovarsko-sremske policije Domagoj Džigumović.
Tokom poslijedpodneva 51-godišnjak se polio navjerovatnije benzinom i zapalio se. U pomoć su mu priskočili sumještani i članovo porodice te je prevezen u bolnicu u susjedno Brčko u Bosni i Hercegovini. U bolnici su utvrdili da je zadobio teške tjelesne ozlijede, kazao je Džigumović.
Kazao je i kako policija ne zna koji je motiv naveo Gunjanca da se zapali te kako neće moći niti utvrditi motiv dok s njim ne obavi razgovor, što će biti moguće tek kad mu se stabilizuje zdravstveno stanje.
Policija je na mjestu nesreće obavila uviđaj.