ZAGREB - Zbog pogoršane epidemiološke situacije usljed virusa korona Nacionalni štab civilne zaštite odlučio je da ograniči rad ugostiteljskih objekata u Hrvatskoj, od 6 do 24 sata.
Odluka će biti na snazi za vrijeme trajanja proglašene epidemije, a stupa na snagu sutra.
Ugostitelji su prema toj odluci dužni su da organizuju rad uz pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera.
Radno vrijeme do ponoći odnosi se, osim na kafiće i restorane, i na pružaoce ugostiteljskih usluga u domaćinstvu i porodičnim poljoprivrednim i drugim objektima, osim za usluge smještaja, hoteli, kampovi i drugi objekti, saopšteno je iz Štaba.
Na prijedlog lokalnih štabova, radno vrijeme kafića i restorana može se na pojedinim područjima i dodatno ograničiti.