Ex -Yu

U Požegi proglašena vanredna situacija

U Požegi proglašena vanredna situacija
U Požegi proglašena vanredna situacija
Agencije

POŽEGA – U Požegi je, poslije jučerašnjeg jakog nevremena i obilnih kiša, danas proglašena vanredna situacija, rekao je agenciji Beta zamjenik predsjednika opštine Vladan Kovačević.

Takvu odluku doneo je jutros Štab za vanredne situacije, pošto je komisija izvršila uviđaj na terenu.

Nevrijeme je nanelo veliku štetu, a građani će od ponedjeljka moći da Opštini prijave štetu, da bi je komisije procijenile. ;

Bujični potoci naneli su mnogo kamenja i zemlje na puteve, a mjestimično su se izlile rijeke Đetina i Lužnica.

Voda je odnela veliki dio usjeva i bašti, mnogi putevi i kuće su poplavljeni, ali je veći dio opštine još sinoć dobio struju.                  

                  

         

                  

 

Najčitanije