PODGORICA - Dva odjeljenja trećeg i petog razreda Druge osnovne škole u Budvi poslata su u samoizolaciju zbog registrovanog prvog slučaja virusa korona kod jednog učenika.
Vršilac dužnosti direktora Druge osnovne škole Ana Nikezić Martinović potvrdila je da je virus registrovan kod jednog učenika.
Odlukom epidemiologa, dva odjeljenja i njihove učiteljice imaće nastavu onlajn do daljih preporuka.
"Škola je sprovela svu neophodnu proceduru i konsultacije, uključujući stupanje u kontakt sa nadležnom lokalnom epidemiološkom službom. Nakon dodatnih informacija Instituta za javno zdravlje, planiraćemo i naredne korake", rekla je Martinovićeva portalu "Roditelji" /roditelji.me/.
Uprava škole odmah je kontaktirala epidemiološku službu u Budvi, koja je odlučila da u samoizolaciju pošalje odjeljenje iz kojeg je dječak, ali i odjeljenje petog razreda u koje ide njegova sestra, koja će u međuvremenu biti testirana.
Pozitivan test na virus korona dječaku je potvrđen u nedjelju uveče.
Roditelji više učenika te škole potvrdili su danas da su tokom prva dva dana nastave u toj ustanovi poštovane sve preporuke Ministarstva prosvjete Crne Gore i Instituta za javno zdravlje, da su sva djeca nosila maske i da je poštovana distanca.