USKOK je nakon razmatranja pristiglih prijava koje su podnijete protiv Andreja Plenkovića, Tome Medveda i Zdravke Bušić odlučio odbaciti kaznene prijave jer je utvrđeno da "u postupanju imenovanih nisu ostvarena obilježja kaznenih djela". Prijava je odbačena i protiv poslanika Željka Glasnovića.
Kaznene prijave protiv premijera, ministra branitelja, državne sekretarke kao i protiv Željka Glasnovića podiglo je više fizičkih osoba kao i politička stranka Slobodna Hrvatska.
- Nakon što su politička stranka Slobodna Hrvatska, te više fizičkih osoba Kancelariji za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminaliteta podnijeli identične kaznene prijave protiv Andreja Plenkovića, predsjednika Vlade Republike Hrvatske, Tome Medveda, ministra branitelja u Vladi Republike Hrvatske i Zdravke Bušić, državne sekretarke u Ministarstvu vanjskih i evropskih poslova zbog kaznenog djela iz članka 339. stavak 2. Kaznenog zakona/11, te protiv Željka Glasnovića, poslanika u Hrvatskom saboru zbog kaznenog djela iz članka 339. stavak 1. Kaznenog zakona, Kancelarija je donela rješenje o odbacivanju.
U prijavama se navodi da bi predmetna kaznena djela bila počinjena potpisom dokumenta objavljenog na Facebook profilu saborskog zposlanika Željka Glasnovića, a kojim dokumentom je Željko Glasnović, da bi podržao Vladu Republike Hrvatske u Hrvatskom saboru, od Vlade Republike Hrvatske tražio što hitnije rješavanje nekoliko tačaka koje su navedene u tom dokumentu.
Nakon razmatranja sadržaja podnijetih kaznenih prijava, a obzirom na bitna obilježja prijavljenih kaznenih djela, te objektivne okolnosti spornog događaja, utvrđeno je da u postupanju imenovanih nisu ostvarena obilježja kaznenih djela - navodi u saopštenju USKOK-a.
(Večernjilist.hr)