Ex -Yu

Ubio se biznismen na Dedinju (VIDEO)

Ubio se biznismen na Dedinju (VIDEO)
Ubio se biznismen na Dedinju (VIDEO)
B92

BEOGRAD- Milan Zukanović, predsjednik i većinski vlasnik kompanije "Koling", izvršio samoubistvo. Njegovo tijelo pronađeno je na Dedinju, potvrđeno za B92 u tom preduzeću.

Zukanovićevo tijelo s prostrijelnom ranom na glavi pronađeno je u nedovršenoj zgradi stambenog kompleksa koji kompanija "Koling" gradi u Ulici neznanog junaka 23.

Policija je završila uviđaj i istraga je u toku. Kako je Tanjugu rečeno u MUP-u, Zukanović je imao registrovano oružje, ali je pucao u sebe iz pištolja u nelegalnom posjedu.

Prema pisanju "Novosti", njegovo tijelo je sinoć prenijeto na patologiju. List dodaje i da se za sada ne znaju motivi za ovo samoubistvo, kao ni to da li je on iza sebe ostavio oproštajno pismo.

Prvi čovjek "Kolinga" Milan Zukanović često je pominjan u javnosti kao osoba sa dobrim vezama u političkim krugovima, kao i da ih je obilato koristio. U žižu javnosti dospio je sredinom devedesetih, kada je "Koling" preuzeo “Stari mlin”.

Insajder je 2009. godine, u serijalu "Službena zloupotreba" objavio kako je Zukanović zamijenio 800 kvadrata na periferiji za "Stari Mlin" i to nakon što je taj objekat, inače pod zaštitom države, misteriozno izgorio:

"Odmah poslije požara djela 'Starog mlina', koji ima ukupno osamnaest zgrada, '95. godine, opština Savski vijenac, gdje su na vlasti tada Srpski pokret obnove i SPS, odlučuje da lokaciju na kojoj se nalazilo 6.800 kvadrata, razmjeni sa firmom 'Koling', za 800 kvadrata stambenog prostora i to na periferiji Beograda. Takav ugovor '95. godine potpisali su predsjednik Izvršnog odbora opštine Savski vijenac, Branislav Ćirić i direktor 'Kolinga', Milan Zukanović."

Pored “Starog mlina”, Zukanović je i do zgrade na kojoj se nalazila centrala preduzeća došao na sličan način, trampom – i to sa vojskom:

"U Ugovoru, koji je '93. godine potpisan između general-majora Mirka Marinkovića i vlasnika Kolinga, Milana Zukanovića, precizira se da dvije zgrade, šume i parcele, u ukupnoj površni većoj od 100 ari, na Dedinju, iz vojne imovine prijeđu u vlasništvo privatne firme Koling, u zamjenu za stanove, ukupne površine 958 kvadrata u Mladenovcu."

Koling je jedno od najpoznatijih domaćih preduzeća u svijetu građevine. Zukanovićevo preduzeće bilo je projektant i glavni izvođač na nekoliko velikih projekata u zemlji:

Lokacija "Stari mlin", stambeno naselje “Cvjećara” površine 12.000 kvadrata, radio je na adaptaciji i rekonstrukciji zgrade Vlade Republike Srbije poslije bombardovanja, izgradnji benzinske pumpe “Dejton”, izgradnji stambenih naselja “Panorama Dedinje”, Lisičji potok Beograd, rezidencije “Mačkov kamen”, ekskluzivnog naselja sa 22 vile, na zemljištu površine 34.000 i 30 rezidencijalnih vila na Dedinju u Užičkoj, Tolstojevoj, Lackovićevoj, u Avgusta Cesarca i Bulevaru kralja Aleksandra, ukupne površine preko 30.000 kvadrata.

Inače, preduzeće “Koling” osnovano je prije pune dvije decenije, a posljednjih nekoliko godina je zapalo u finansijske probleme.

Najčitanije