BARSELONA - Španska policija uhapsila je danas 51 osobu prilikom upada u objekte u kojima je bila droga u Barseloni.
Akcija je bila masovna, a učestvovalo je više od 1.000 agenata, koji su pretražili preko 40 stanova u centru sjeveroistčnog dijela Barselone i okolnim naseljima.
U raciji je učestvovala lokalna policija, kao i određene nacionalne službe, koje su imale podršku iz vazduha, odnosno helikoptera, prenijela je agencija AP.
Stanovi u kojima je bila čuvana droga, konkretno kokain i heroin, korišteni su da se odatle šalju dalje narkotici do najsiromašnijih dijelova u velikim španskim gradovima.
Kriminalna organizacija koja je uhapšena danas, sa uspjehom se krila godinama, sve do danas.
Sličan broj ljudi je uhapšen u prethodne dvije racije, u oktobru 2018. i junu 2019. godine.