BUDIMPEŠTA - Mađarska policija uhapsila je državljanina Srbije koji je prevozio sedam ilegalnih migranata.
Protiv vozača iz Srbije biće pokrenut krivični postupak zbog sumnje da se bavio krijumčarenjem ljudi, navode u mađarskoj policiji, a prenosi RTS.
Kako navodi, u mjestu Ruža, u blizini mađarsko-srpske granice, policijska patrola rano je jutros kontrolisala pežo srpskih registarskih oznaka koji je vozio 20-godišnji državljanin Srbije.
U vozilu je zatečeno sedam stranaca bez validnih dokumenata za boravak u Mađarskoj.
Migranti su se izjasnili da su avganistanskog porijekla, iako nisu posjedovali nikakve dokaze o tome.
Nakon saslušanja u policijskoj kapetaniji županije Čongrad-Čanad, svi migranti su vraćeni do ograde na mađarsko-srpskoj granici.
Za krivično djelo trgovine ljudima u Mađarskoj je zaprijećena kazna od jedne do pet godina zatvora, uz otežavajuće okolnosti od pet do 15 godina.