Ex -Yu

Uhapšeno 17 osumnjičenih zbog Kolubare

Uhapšeno 17 osumnjičenih zbog Kolubare
Uhapšeno 17 osumnjičenih zbog Kolubare
Agencije

BEOGRAD - Nekadašnji direktor Rudarskog basena "Kolubara" Dragan Tomić i 16 osumnjičenih uhapšeno je zbog sumnje da je zloupotrebom službenog položaja oštetili to preduzeće za preko 10 miliona evra, izjavio je danas Tanjugu tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević.

Pored Tomića, koji je na funkciji direktora Kolubare bio je od 2004. do 2008. godine, uhapšen je i Dragan Jovičić koji ga je zamjenio na toj funkciji od 2008. do 2009, kao i Radoslav Savatijević Kene, bivši član upravnohg odbora EPS-a, i vlasnik "Pam-ek", "Aros beton", "Beokran komerc" i "Beoogrev", dodao je Radisavljević.

Uhapšeno je još 14 bivših i sadašnjih funkcionera „Kolubare" i vlasnika privatnih preduzeća, rekao je tužilac.

On je najavio nastavak pretkrivičnog postupka i istraživanje da li je bilo i drugih malverzacija.

Najčitanije