Ex -Yu

Uskoro i deklaracija o zločinima nad Srbima

Agencije

BEOGRAD - Predsednica Skupštine Srbije Slavica Djukić-Dejanović izjavila je u utorak da postoji "početna verzija" deklaracije kojom će biti osuđeni svi zločini nad Srbima na prostoru bivše Jugoslavije.

Djukić-Dejanović je u Skupštini rekla novinarima da taj dokumet piše vladajuća koalicija i da se nada da će se brzo naći na dnevnom redu.

Ona je kazala da će o radnoj verziji te deklaracije biti reči u skupštinskom kolegijumu čiju sednicu će zakazati za četvrtak u 11.00 časova.

Govoreći o današnjoj raspravi o osudi zločina u Srebrenici, Djukić - Dejanović je rekla da će u utorak naveče biti završena rasprava poslije čega će se glasati, ako to bude "u neko pristojno vreme".

Objašnjavajući proceduru glasanja, ona je rekla da je za izglasavanje deklaracije potrebno da u sali bude više od 126 poslanika, ali da ne moraju svi da glasaju za taj dokument, već je dovoljno da glasa polovina od broja prisutnih.

Najčitanije