BEOGRAD - Gradski Štab za vanredne situacije u Loznici donio je naredbu o vanrednoj odbrani od poplava zbog nevremena koje je zadesilo loznički kraj i dovelo do izlivanja rijeke Štire.
Zbog nemogućnosti da kišna kanalizacija primi svu količinu vode, a procjenjuje se da je juče od 16.00 do 20.00 časova palo 47 litara po kvadratnom metru, bujica je ugrozila naselje Gradilište, odakle je evakuisano 19 najugroženijih domaćinstava.
Rijeka Štira je u gornjem toku prodrla stotinjak kuća naselja Voćnjak i Paskovac, odnijela dva mosta, a u samom gradu ušla u više stambenih objekata, prodavnica i Dom zdravlja, prenose beogradski mediji.
Po informacijama Gradskog štaba za vanredne situacije, bujični potoci su u Banji Koviljači oštetili lokalne puteve, voda je prodrla u stambene objekte, Specijalnu bolnicu, a pojavila su se i nova klizišta.
Uvedeno je neprekidno dežurstvo u Operativnom centru Gradskog štaba, a spasilačke ekipe prate stanje jer su hidrološke prilike i dalje nestabilne.