ISTRA - Veliki šumski požar izbio je između Tara i Novigrada u Istri, koji se širi usljed jake bure, a zbog gustog dima zatvoreni su i putevi na tom području.
"Radimo na tome da se ne proširi. Gore borova šuma, bjelogorica i nešto trave", rekao je komandir vatrogasaca Istarske županije Dino Kozlevac, prenose hrvatski mediji.
"Već je izgorjelo oko 35 hektara bjelogorične šume i niskog raslinja", kazao je Kozlevac.
Gašenje otežava jak, na momente olujni istočni vjetar. Vatrogasci su uspjeli obraniti kuće na Stanciji, ali nisu uspjeli lokalizovati požar.
Gradonačelnik Novigrada Anteo Milos rekao je da su sve raspoložive snage na terenu, da vatru gase vatrogasci Umaga, Novigrada, a stižu i iz Poreča.
"Požar se širi zbog jake bure i gori na dosta nepristupačnom terenu uz dolinu Mirne", rekao je Milos.
Mediji prenose da je pred vatrogascima teška noć.