Ex -Yu

Vraćen signal srpskih operatera

Agencije

BEOGRAD - Signal srpskih operatera mobilne i fiksne telefonije vraćen je u najvećem dijelu Kosova i Metohije, izjavila je ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo Srbije Jasna Matić.

Matićeva je u izjavi za beogradske medije podsjetila da je Ministarstvo za telekomunikacije zatražilo od UNMIK-a da ne dozvoli nezakonito ponašanje kosovskih vlasti koje donosi veliku štetu građanima i operaterima, Telekomu Srbija i Telenoru.

Rezolucijom 1244 Savjeta bezbjednosti UN telekomunikacije na Kosovu su u nadležnosti UNMIK-a.

Kosovske vlasti su 23. i 24. aprila onesposobile predajnike srpskih mobilnih operatera, tvrdeći da nemaju licencu za rad na Kosovu i Metohiji, zbog čega je bez telefonskih veza ostalo oko 100 000 Srba sa Kosova. 

Najčitanije