Ex -Yu

Vučić: Komandant oružanih snaga sam ja, Vulin radi u vladi

Vučić: Komandant oružanih snaga sam ja, Vulin radi u vladi
Foto: Tanjug | Vučić: Komandant oružanih snaga sam ja, Vulin radi u vladi
Tanjug

DUBROVNIK - Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je on vrhovni komandant oružanih snaga, a da je Aleksandar Vulin ministar koji svoje poslove obavlja u skladu sa programom Vlade Srbije.

"Ja sam komandant oružanih snaga, a Aleksandar Vulin će obavljati poslove u skladu sa programom vlade", rekao je Vučić u razgovoru za zagrebačku N1 u Dubrovniku.

Upitan da na mjesto ministra odbrane bude postavljen Aleksandar Vulin, koji je sa hrvatskim kolegama razmjenjivao oštre poruke, Vučić je rekao da je srpski ministar nekada slao oštre poruke, ali da ni izjave iz Hrvatske nisu bile "nimalo slatke".

"Drugu stranu vidimo, a svoju ne. Pustite to, ja sam vrhovni komandant oružanih snaga, on će obavljati poslove u skladu sa programom vlade", rekao je predsjednik Srbije.

Kako je rekao sličnih će izjava možda biti i početkom avgusta, kada se u Hrvatskoj proslavlja Oluja, a u Srbiji tuguje.

Međutim, dodao je da odnosi između dvije zemlje napreduju i da je dobro što je tako, navodi N1.

Predsjednik Srbije rekao je danas da bi, kada su u pitanju neriješena pitanja između Srbije i Hrvatske, među kojima je i razgraničenje na Dunavu, uskoro trebalo da se sastanu stručne komisije koje će raspravljati o toj temi.

"Ne mislim da tu ima prevelikih problema, ne treba podizati strasti. To treba da se stručno reši. Ako ne možemo da se dogovorimo, onda da idemo na arbitražu", rekao je predsjednik Srbije u razgovoru sa zagrebačkom N1 u Dubrovniku.

Najčitanije