Ex -Yu

Zaplijenjeno 15 tona marihuane u Albaniji

Zaplijenjeno 15 tona marihuane u Albaniji
Foto: Ilustracija | Zaplijenjeno 15 tona marihuane u Albaniji
Srna

TIRANA - Albanska policija saopštila je da je zaplijenila najmanje 15 tona marihuane u selu u jugozapadnom dijelu zemlje.

Policijski portparol Gentijan Mulaj rekao je da su policajci pronašli drogu danas u Ljakatundu, 150 kilometara jugozapadno od Tirane.

Policija je zaplijenila i oko 700 kilograma marihuane u odvojenoj operaciji u drugom selu u okrugu Kavaja, 50 kilometara zapadno od Tirane, prenio je AP.

Snage reda nisu saopštile više detalja, a operacije još traju.

Vlasti su ove godine često plijenile velike količine kanabisa u teško pristupačnim oblastima, naročito duž obale, odakle se marihuana krijumčari gliserima u Grčku ili Italiju.

Prošle godine, u Albaniji je uništeno 2,5 miliona biljaka kanabisa i zaplijenjeno nekoliko tona ove droge.

Najčitanije