Ex -Yu

Zbog ebole jedna osoba pod nadzorom u Crnoj Gori

Zbog ebole jedna osoba pod nadzorom u Crnoj Gori
Zbog ebole jedna osoba pod nadzorom u Crnoj Gori
Fena

PODGORICA - U Crnoj Gori nije registrovana nijedna osoba za koju bi se moglo sumnjati da je oboljela od ebole, ali je jedna osoba, koja je doputovala iz države u kojoj je taj virus prisutan, pod zdravstvenim nadzorom, saopštio je crnogorski Institut za javno zdravlje.

Institut prati, kako se navodi, epidemiološku situaciju i obavještava Ministarstvo zdravlja i druge mjerodavne institucije.

Ministarstvo zdravlja koordinira aktivnostima na ovom polju u cilju zaštite zdravlja građana, poručuju iz Instituta povodom epidemije ebole koja je izbila u Africi, a zbog koje je preminulo više od hiljadu ljudi, prenio je Tanjug.

Najčitanije