BEOGRAD - Specijalni sud osudio je člana "zemunskog klana" Aleksandra Simovića na 20 godina zatvora za ubistvo svjedoka-saradnika Zorana Vukojevića - Vuka 2006. godine.
Sud je u potpunosti potvrdio optužnicu tužilaštva koja je Simovića teretila za teško ubistvo iz bezobzirne osvete, jer je Vukojević prihvatio da svjedoči protiv pripadnika "zemunskog klana".
Vukojević je bio šef obezbjeđenja vođe te bande Dušana Spasojevića, a poslije ubistva premijera Zorana Đinđića pristao je da sarađuje sa tužilaštvom i dobio status svjedoka-saradnika na suđenjima za ubistvo premijera i protiv "zemunskog klana".
Tužilaštvo navodi da su Simović, Zoran Pović - Pova i više nepoznatih osoba 3. juna 2006. godine, sačekali Vukojevića ispred kuće u Zemunu, savladali ga, ubacili u kola, a na autoputu Beograd-Šid, Simović ga je tupim predmetom više puta udario u glavu, pucao u njega, a potom njegovo tijelo zapalio.
Prilikom otmice i komešanja u automobilu Pović je ranjen, nakon čega je umro u Urgentnom centru.
Aleksandar Simović, brat Miloša Simovića, pripadnika iste bande, izdržava višegodišnje zatvorske kazne zbog najtežih krivičnih djela.