NOVI PAZAR - Pristalice glavnog muftije Muamera Zukorlića, koji je pozvao Bošnjake na bojkot popisa, tvrde da je u Sandžaku popisano 18,4 odsto stanovništva, te da je poziv na bojkot uspio.
Funkcioner Bošnjačkog nacionalnog vijeća, koje nije priznato, Admir Muratović je rekao novinarima da postoje indicije o falsifikovanju podataka.
Muratović je rekao da su popisivači liste ispunjavali grafitnim olovkama, a da je načelnica Odeljenja za popis u Republičkom zavodu za popis stanovništva Snežana Lakčević izjavila da ukoliko popisivač iz nekoliko puta ne nađe domaćina kod kuće listić može da popuni na osnovu podataka iz komšiluka.
Muratović je optužio i Javni servis da širi "lažnu sliku popisa" u Sandžaku između ostalog i tako što izjave građana ne uzima direktno, već snimajući ih s leđa.