Gradovi

Banjaluka: Dragočaj i Ramići ne žele više zajedno

Banjaluka: Dragočaj i Ramići ne žele više zajedno
Banjaluka: Dragočaj i Ramići ne žele više zajedno
Nikola Salapura

BANJALUKA - Grupa građana iz banjalučkog naselja Dragočaj prikupila je i predala Administrativnoj službi grada 1.153 potpisa mještana ove mjesne zajednice, čime su predložili da se ona podijeli na dvije MZ, Dragočaj i Ramiće, duž magistralnog puta Banjaluka - Prijedor.

Preciziraju da je ova aktivnost uslijedila povodom Nacrta odluke o izmjenama i dopunama odluke o obrazovanju, organizaciji, poslovima i načinu finansiranja mjesnih zajednica na području Banjaluke, koja je donesena početkom godine.

Kako su kazali, na ovaj korak su se odlučili jer su bili zatečeni inicijativom sadašnjeg rukovodstva MZ, čiji je stalni rad na podjeli mještana kulminirao željom da se i teritorijalno razgraniče, ali po staroj prijedorskoj cesti.

Oni su, ističu, saglasni da se MZ podijeli, ali smatraju da podjela treba ići prirodnom granicom, duž nove prijedorske ceste.

Dodaju da je javnu raspravu, zakazanu za 20. mart, predsjednik Savjeta MZ Dragočaj, Ljubinko Ostojić, samoinicijativno otkazao iako je, prema odluci Administrativne službe grada, morala biti provedena do 1. aprila.

"Ova odluka, kao i mnoge druge, donesene su samovoljom dijela Savjeta MZ Dragočaj i nisu u skladu sa voljom većine mještana. Ona pokazuje da pojedinci u ovom Savjetu nastavljaju višegodišnju praksu gledanja vlastitih interesa i nepoštivanja mišljenja izborne baze. Dovoljno je da pogledate u kakvom stanju se nalazi centar Dragočaja, čije su ulice zapuštene, pune rupa, blata i bez javne rasvjete. Kada uđete u Dragočaj imate utisak da je vrijeme stalo u 19. vijeku, dok se Ramići uveliko inrfrastrukturno razvijaju", ističu u grupi građana.

Oni navode da ovim na demokratski način pokazuju zainteresovanost za rješavanje pitanja koja se njih tiču.

"Predlažemo da granica izmedu naselja Dragočaj i Ramići bude magistralni put Banjaluka - Prijedor. Nadamo se da će 1.153 potpisa biti dovoljan razlog da Skupština grada pažljivo razmotri ovaj prijedlog i donese odluku u interesu mještana MZ Dragočaj", stav je grupe građana iz Dragočaja.

Ljubinko Ostojić, predsjednik Savjeta MZ Dragočaj, kazao je da je javna rasprava odložena, jer mještani Ramića, iako su sami inicirali podjelu, nisu htjeli raspravljati po tom pitanju.

"Mještani Ramića su prije sedam mjeseci uputili inicijativu da se osnuje MZ Ramići, jer bi nam sve bilo lakše, a prostorije MZ i škola da ostanu iste, bez pravljenja granica", rekao je Ostojić i dodao da mještani Ramića nisu za cijepanje duž magistralnog puta i o tome neće uopšte da govore.

Kako je kazao Milenko Šajić, portparol Administrativne službe grada Banjaluka, odbornici su dobili inicijativu Savjeta MZ Dragočaj o izmjeni organizacije MZ, koja bi bila podijeljena na Dragočaj i Ramiće.

"Tada je utvrđen nacrt odluke koji je upućen u javnu raspravu u mjesnu zajednicu, jer se želi dobiti stav gradana. Po dobijanju stava konačnu riječ će dati odbornici Skupštine grada", kazao je Šajić.

Najčitanije