BANjALUKA - U prvoj sedmici ovogodišnje akcije uređenja grada Banjaluka, od 26. marta do 1. aprila, sa područja gradskih i seoskih mjesnih zajednica odvezeno je ukupno 226 tona otpada.
Iz gradskih mjesnih zajednica preduzeće "Čistoća" odvezlo je 179 tona prikupljenog otpada, dok je preduzeće "Eko euro tim" iz seoskih mjesnih zajednica odvezlo 47 tona otpada.
Akcija proljetnog uređenja grada, od 7. do 20. aprila, biće provedena u gradskim mjesnim zajednicama na lijevoj obali Vrbasa i seoskim mjesnim zajednicama koje gravitiraju magistralnom putu Banjaluka-Prijedor i putu Banjaluka-Bronzani Majdan.
Proljetno uređenje grada počelo je sadnjom stabla u dvorištu Osnovne škole "Jovan Cvijić".
Iz Administrativne službe grada Banjaluka pozivaju građane, ustanove, škole i druge organizacije da se uključe u akciju i da sav krupni otpad iznesu na mjesta predviđena za odvoz.
Akcija traje do 20. aprila.