BANjALUKA – Vlada Republike Srpske (RS) odobrila je 100.000 KM Banji ''Dvorovi" iz Bijeljine kao pomoć za sanaciju štete nastale od poplava.
Ministar uprave i lokalne samouprave RS Lejla Rešić rekla je da će ova sredstva obezbijediti Ministarstvo trgovine i turizma RS iz sredstava namijenjenih razvoju turizma.
Vlada RS danas je usvojila uredbu o načinu korišćenja podataka iz centralne baze drugog primjerka matičnih knjiga, kojom je definisan način i postupak pristupa, dostavljanja i korišćenja podataka iz ove baze.
Ona je naglasila da je nabavljena oprema za centralnu bazu podataka i da je dio već instaliran.