BIJELjINA - Na području Bijeljine od srijede ujutro su ponovo zabilježene povećane vrijednosti sumpor-dioksida u vazduhu, potvrđeno je Srni u Tehničkom institutu u ovom gradu.
Prosječna dnevna vrijednost ovog polutanta danas iznosi 92,67 mikrograma po metru kubnom u odnosu na 90 dozvoljenih prema godišnjoj prosječnoj vrijednosti.
Ostali polutanti - ugljen monoksid, azotni dioksid, azotni monoksid, kao i lebdeće čestice su u granicama normale, ustanovljeno je na Ekološkoj-mjernoj stanici Tehničkog instituta Bijeljina.
Prethodnih nekoliko dana u Bijeljini je vazduh bio čist.