Gradovi

Bijeljina će kandidovati projekte za povratnička naselja

Bijeljina će kandidovati projekte za povratnička naselja
Bijeljina će kandidovati projekte za povratnička naselja
Srna

BIJELJINA - Opština Bijeljina će u narednih 15 dana kandidovati projekte koji su neophodni za povratnička naselja u ovoj opštini, izjavio je u srijedu načelnik opštine Bijeljina Mićo Mićić nakon sastanka da ministrom za izbjegla i raseljena lica Republike Srpske Davorom Čordašem.

Mićić je istakao da će biti nastavljen rad  na projektima vezanim za infrastrukturu u povratničkim naseljima, a da će nešto manje biti projekata izgradnje stambenih objekata.

On je podsjetio da su u prethodnom periodu realizovani projekti vodosnabdijevanja u dijelovima Janje, kao i modernizacija ulica.

Ministar Čordaš je rekao da će resorno Ministarstvo raditi prioritetno na pitanjima povratka, te da će uskoro biti završen plan rada sa skromnim, raspoloživim sredstvima.

On je ponovio je za povratak na prostor RS predviđeno 3.500.000 KM,  u Federaciju BiH 500.000 KM i za interno raseljena lica na području Srpske 500.000 KM.

Čordaš je dodao da će se iz Razvojnog programa RS biti izdvojeno 1.500.000 KM za izbjeglička naselja.

"Od načelnika Mićića sam dobio podatak o potrebama za neka izbjeglička naselja, za šta mi trenutno nemamo sredstava, pa je dogovoreno da se utiče i na opštinski budžet kako bi se pomoglo tim ljudima", rekao je Čordaš i dodao da će resorno Ministarstvo za održivost povratka usmjeriti trećinu sredstava.

Najčitanije