BIJELjINA - Dječiji vrtić "Čika Jova Zmaj" u Bijeljini organizovao je danas u okviru ekološke nedjelje manifestaciju "Šeširijada" - reviju šešira od reciklažnog materijala, kao i šetnju od vrtića do Gradskog parka uz nošenje napisanih ekoloških poruka.
Vaspitači ove ustanove razgovarali su sa djecom starijih grupa o ekologiji i načinima za očuvanje životne sredine.
Vrtić "Čika Jova Zmaj" organizovaće u ekološkoj nedjelji, koja se obilježava od danas do petka, 27. maja, brojne aktivnosti radi očuvanja životne sredine u svim objektima ove ustanove, u kojima će učestvovati više od 600 djece.
Djeca će izrađivati predmete od reciklažnog materijala i saditi cvijeće u akciji "Jedno dijete - jedan cvijet", a biće organizovane i razne takmičarske igre.
U okviru igre "Volim cvijeće" djeca iz srednjih grupa će u dvorištu vrtića saditi cvijeće u posude i saksije od reciklažnog materijala, dok će djeca iz vrtića u Dvorovima i u Novom Naselju u Janji dijeliti napisane ekološke poruke prolaznicima.
U petak će se djeca starijih grupa raznim aktivnostima posvetiti borbi protiv duvanskog dima.
Ove aktivnosti organizovane su u okviru akcije "April - mjesec čistoće", u saradnji sa opštinskom upravom.