TREBINJE - Parastosom poginulim borcima u Odbrambeno-otadžbinskom ratu, polaganjem cvijeća na spomenik braniocima Trebinja i posjetom spomen-sobi u Trebinju je obilježen Dan Vojske RS.
Dejan Bodiroga, predsjednik trebinjske Boračke organizacije, istakao je da je Vojska RS osnovana prije 29 godina i da je to, kako je istakao, bila jedna junačka i u istoriji srpskog naroda možda i najjača vojska.
"Trebinjska brigada je svoj ratni put izvodila isključivo u odbrambenom dejstvu od države Hrvatske, dala je veliki doprinos, sačuvala grad, sve institucije i narod", rekao je Bodiroga.
Dražen Bošković, zamjenik gradonačelnika Trebinja, istakao je da obilježavanjem Dana VRS pokazuju da ne blijedi sjećanje na sve one koji su dali svoje živote za stvaranje RS.