BANJALUKA - Nekoliko stotina Banjalučana sinoć je na Trgu Krajine, uz bogat muzički program, dočekalo Novu 2011. godinu.
Banjalučane je zabavljao kubansko-srpski bend "Kubalkanika" i trubački orkestar Dejana Petrovića "Big bend", a u ponoć je priređen spektakularan vatromet.
Grad Banjaluka je povodom dočeka Nove godine obezbijedio besplatan gradski prevoz cijelu noć, kao i konzumiranje banjalučkog piva, ćevapa i kobasica na Trgu Krajine.
Gradonačelnik Banjaluke Dragoljub Davidović poželio je uspješnu i srećnu Novu godinu Banjalučanima, građanima Republike Srpske i svim gradovima partnerima sa kojima sarađuje Banjaluka.
On je ocijenio da je Banjaluka jedna od najuspješnijih lokalnih zajednica u BiH i zaželio da tako ostane i u narednoj godini.
Prema podacima Centra javne bezbjednosti Banjaluka, u protekla 24 časa registrovano je pet krivičnih djela, a javni red i mir narušen je jednom.
Registrovano je i 15 saobraćajnih udesa u kojima su dva lica lakše povrijeđena.
U stanici Hitne pomoći pregledano je 27 djece, 110 odraslih pacijenata, a bilo je i 15 kućnih posjeta.
U Kliničkom centru Banjaluka rođene su četiri djevojčice i dva dječaka.