Gradovi

"Brzi Elmo" kreće u akciju

"Brzi Elmo" kreće u akciju
Foto: Ilustracija | "Brzi Elmo" kreće u akciju
Zlatan Čekić

SANSKI MOST - Realizacija projekta "Brzi Elmo", koji za cilj ima zapošljavanje i socijalnu rehabilitaciju osoba s duševnim smetnjama iz Sanskog Mosta kroz formiranje servisa za pružanje usluga čišćenja i održavanja, započela je juče i odvijaće se u narednim mjesecima.

Prema riječima Emine Horozović, predsjednice Udruženja "Apel', koje implementira ovaj neobični projekat, njegova vrijednost iznosi 50.000 maraka i finansira se sredstvima Evropske unije.

"Projekat predviđa nabavku mašina i sredstava za čišćenje, automobila, kao i registraciju firme. Predviđeno je zapošljavanje pet osoba s duševnim smetnjama koje će biti obučene za ovu vrstu posla", istakla je Horozovićeva.

One je dodala kako je zamišljeno da se u prvih osam mjeseci besplatno pružaju usluge čišćenje i održavanja, a nakon toga bi se firma uključila u tržišnu utakmicu.

"Projektom se želi ostvariti radni angažman i socijalna rehabilitacija osoba s duševnim smetanjama koje su danas odbačene i žive na marginama društva", rekla je Horozovićeva.

Osobe s duševnim poteškoćama u Sanskom Mostu okupljene su oko Udruženja "Apel", koje okuplja pedesetak članova.

 

Najčitanije