ČELINAC - Čelinačka gradska toplana već dva dana ne postiže zadovoljavajuću temperaturu u objektima koje grije zbog nemogućnosti nabavke kvalitetnog uglja tako da su radijatori u ovom gradu skoro hladni.
Direktor Javnog preduzeća "Gradsko grijanje" Čelinac Sveto Jokić rekao je da je sva pažnja usmjerena na tehničko održavanje sistema ugljem iz rudnika "Stanari" kako bi se izbjegla totalna havarija u postrojenjima gradske toplane.
Jokić je zamolio korisnike usluga ovog preduzeća za razumijevanje, jer rudnici u Kamengradu kod Sanskog Mosta s kojim ovo preduzeće ima ugovor o isporuci uglja već danima ne radi, a nije uspjela nabavka uglja ni iz drugih rudnika u Federaciji BiH.