ISTOČNO SARAJEVO - Komunalno preduzeće "Rad" iz Istočnog Sarajeva neće povećavati cijene usluga u narednom periodu, i u ovom preduzeću nadaju se da će to uticati na svijest građana i privrednika na području Istočnog Novog Sarajeva, Istočne Ilidže i Trnova da masovnije i redovnije izmiruju račune za komunalne usluge.
Direktor "Rada" Momir Bjelica kaže da su se na ovaj korak odlučili nakon razgovora sa načelnicima tih opština i duboko svjesni činjenice da je došlo do opšteg pada životnog standarda stanovništva u Istočnom Sarajevu.
Bjelica kaže da obaveze prema "Radu" ne izmiruju, ne samo građani koji žive u ovim opštinama, već i pojedini budžetski korisnici, koji za komunale usluge duguju uplate i za nekoliko mjeseci.
"Redovno poslovanje i izvršenje javne funkcije prikupljanja, odvoza i deponovanja smeća, usljed brojnih negativnih tržišnih faktora, stalnih poskupljenja cijena repromatrijala i drugih teškoća prizašlih iz opšte ekonomske krize, bitno je ugroženo i zahtijeva preduzimanje mjera stabilizacije, od kojih se kao mjera nameće i poskupljenje cijena komunalnih usluga", rekao je Bjelica.
On je naveo da domaćinstva u opštinama Istočno Novo Sarajevo, Istočna Ilidža i Trnovo po metru kvadratnom plaćaju paušalno osam maraka po domaćinstvu, a privredni subjekti 0,65 maraka sa PDV-om.