TREBINjE - Situacija sa snježnim padavinama na području opštine Trebinje nije dramatična i pod kontrolom je, a sve službe su spremno dočekale padavine, rekao je danas načelnik ove opštine Dobroslav Ćuk.
On je na današnjoj vanrednoj sjednici opštinskog Štaba Civilne zaštite istakao da je, uz mehanizaciju "Hercegovinaputeva" koji su zaduženi za održavanje magistralnih i regionalnih puteva, Civilna zaštita Trebinje angažovala još tri mašine za čišćenje lokalnih puteva i ulica u gradskim naseljima.
Ćuk je pozvao vlasnike stambenih objekata i privatnih radnji da očiste snijeg ispred svojih objekata, kao i privredne subjekte da se uključe u akciju čišćenja snijega sa gradskih ulica.
Iz zavijanih seoskih područja opštine, gdje je visina snježnog pokrivača i do jednog metra, za sada nema urgentnih poziva.
Na sjednici je istaknuto da se večeras očekuje prestanak padavina, tako da ne bi trebalo biti većih problema u funkcionisanju života u ovoj hercegovačkoj opštini u kojoj vrlo rijetko pada snijeg.