DERVENTA - Načelnik opštine Derventa Milorad Simić darivao je bebu Damjana - prvog Dervenčanina rođenog u 2020. godini, koji je deveto dijete u porodici Đuričić.
Damjan je rođen 3. januara u dobojskom porodilištu.
Srećna majka Gordana rekla je da je porod protekao bez ikakvih problema.
"On nam je deveto dijete i nije nam naročito teško", izjavila je Gordana.
Simić je svih devetoro mališana u ovoj porodici obradovao novogodišnjim paketićima i igračkama, a Damjan je dodatno nagrađen dukatom i ostalim poklonima.
"Svaka beba, da li prva ili deveta, radost je i ljepota. Imamo običaj da posjetimo porodicu prve bebe rođene u 2020. godini i darujemo je prigodnim poklonima. Onaj ko ima puno djece - široka je duša", rekao je Simić novinarima.
On je naglasio da se lokalna vlast, uz podršku srpskog člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika, predsjednika Republike Srpske Željke Cvijanović i premijera Radovana Viškovića, uključila u akciju adaptacije porodične kuće Đuričića u Velikoj Sočanici.
"Našli smo zajednički jezik i u toku je adaptacija velike kuće, jer takva i treba za ovakvu porodicu", rekao je Simić.
Đuričić je potvrdio da radovi na kući napreduju dobro i nada se skorom prelasku na svoje ognjište u novom ruhu.
"Do kraja januara bi trebalo da se preselimo u svoju kuću", rekao je Đuričić.
Direktor Centra za socijalni rad u Derventi Maja Popović istakla je da su lijepim povodom posjetili porodicu Đuričić.
"Ovaj gest je i dokaz da je naša opština među najosjetljivijim lokalnim zajednicama kada je riječ o socijalnoj zaštiti. To znači da smo prepoznali da je porodici Đuričić potrebna pomoć u rješavanju stambenih i materijalnih uslova", rekla je Popovićeva.
Popovićeva je navela da Đuričići imaju pravo na dječije i materinski dodatak, a roditelji su radno sposobni, pa će Centar za socijalni rad posredovati pri zapošljavanju oca.
"Majka će zbog broja djece o njima voditi brigu, u čemu će imati podršku Centra", rekla je Popovićeva.