BANjALUKA - Grad Banjaluka u zimskim uslovima funkcioniše nesmetano i bez problema, što pokazuje da je organizovana lokalna zajednica, izjavio je gradonačelnik Dragoljub Davidović.
On je rekao da se Banjaluka na vrijeme pripremila za čišćenje putne mreže, nabavila so i posipni materijal i pripremila vodovod za funkcionisanje u zimskim uslovima, te organizovala službu Civilne zaštite.
"Pripremili smo i Centar za socijalni rad u smislu obezbjeđenja dodatnih sredstava ugroženim stanovnicima za ogrev i proširili obim pripremanja toplih obroka za socijalno ugroženo stanovništvo", naglasio je Davidović i dodao da će od danas biti otvorena dva privremena izdvojena punkta Narodne kuhinje Gradske organizacije Crvenog krsta Banjaluka u naselju Lazarevo i Zalužanima.
Davidović je rekao da na seoskom području danas počinje dopremanje prehrambenih paketa u vrijednosti od po 50 KM za 343 porodice, sa oko 800 članova.
"Generalno gledajući, naše službe funkcionišu i borimo se sa problemom pogoršanih vremenskih uslova i velike hladnoće dosta dobro", rekao je Davidović i apelovao na građane da, ukoliko imaju potreba ili primjedbi, kontaktiraju Odsjek Civilne zaštite gdje će dobiti sve informacije.
On je ocijenio da će grad Banjaluka sasvim sigurno moći i dalje djelovati s obzirom da se najavljuju nove padavine i loši vremenski uslovi.