Gradovi

Dezinfekcija zgrade Gradske uprave u Bijeljini

Dezinfekcija zgrade Gradske uprave u Bijeljini
Foto: N.N. | Dezinfekcija zgrade Gradske uprave u Bijeljini
N.N.

U Bijeljini je danas počela dezinfekcija glavne zgrade Gradske uprave i zgrade u kojoj se nalaze odjeljenja za prostorno uređenje i boračko-invalidsku i civilnu zaštitu, kao i pranje svih gradskih ulica, sve sa ciljem sprečavanja eventualnog širenja novog virusa korona.

Gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić istakao je da je odluka o dezinfekciji zgrade Gradske uprave donijeta kako bi se djelovalo preventivno, jer veliki broj ljudi dolazi u šalter-sale koje se nalaze u ovom objektu.

"Najvažnije je da na području grada još nema zaraženih virusom korona, a u razgovoru sa nadležnima iz Doma zdravlja i Bolnice saznao sam da je 80 lica pod nadzorom, dok je pet otpušteno kućama. Izvršićemo dezinfekciju svih prostorija glavne zgrade Gradske uprave, posebno šalter-sala, a u dogovoru sa "Vodovodom" i "Komunalcem" pokušaćemo da operemo sve ulice", naveo je Mićić.

On je podsjetio da bijeljinski Štab za vanredne situacije nije proglasio vanredno stanje u Semberiji, ali da se neki građani, uprkos ozbiljnoj situaciji, ponašaju neodgovorno.

"I dalje apelujem da se poštuju preporuke Vlade Republike Srpske u vezi sa sprečavanjem širenja novog virusa korona, ali primjećujem da se vlasnici nekih kafića i diskoteka ne pridržavaju zabrane većih okupljanja. Iako se gradovi u okruženju i u susjednoj Srbiji pridržavaju propisanih preporuka, čini mi se da Bijeljina i dalje živi „punim plućima“, i zato mislim da je potrebno da se svi uozbiljimo, da budemo društveno odgovorni", smatra gradonačelnik Mićić.

Govoreći o spremnosti zdravstvenih ustanova sa područja Grada na eventualnu pojavu zaraženih, on je naglasio da je obezbijeđen dovoljan broj maski, zaštitnih mantila i mjesta u karantinu, a da će sva lica koja doputuju u Bijeljinu iz rizičnog područja odmah biti stavljena pod nadzor.

"Odluka o postavljanju šatora-karantina na granicama, koja je donesena na nivou BiH, takođe je dobrodošla, ali vidim da granice još nisu zatvorene i da je protok ljudi i robe normalan. Grad Bijeljina je rizično područje jer se u blizini nalazi nekoliko graničnih prelaza, ali važno je da u svakom trenutku pratimo situaciju. O daljim mjerama odlučivaćemo u okviru Štaba za vanredne situacije i u skladu sa preporukama Vlade Srpske", istakao je Mićić.

U Republici Srpskoj virusom korona zaraženo je 20 ljudi, a pod nadzorom se nalaze 1.044 lica.

Najčitanije