Gradovi

Digitalizacija Doma zdravlja u Šamcu

Digitalizacija Doma zdravlja u Šamcu
Digitalizacija Doma zdravlja u Šamcu
Srna

ŠAMAC - U Domu zdravlja u Šamcu postavljen je digitalni info pult na kojem pacijenti mogu dobiti sve potrebne informacije i savjete koji se odnose na prevenciju određenih bolesti.

Šef Hitne službe u šamačkom Domu zdravlja Dragan Ilinčić kaže je info pult postavljen u čekaonici.

"Pacijenti ovdje mogu dobiti podatke o Domu zdravlja, timovima porodične medicine, zaposlenima, provođenju određenih projekata, savjete", navodi Ilinčić.

On je istakao da je Dom zdravlja u Šamcu uveo elektronski karton, te da planira i uvođenje elektronskog recepta. On smatra da će na kraju veoma dobro biti uvezani primarni i sekundarni nivo.

Uvođenje info-pulta u domove zdravlja je projekat Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske, u koji je uključeno 18 domova zdravlja u Srpskoj.

Ugovor za realizaciju i finansiranje projekta ranije su potpisali resorni ministar Ranko Škrbić i vlasnik banjalučke firme "IKOMP" Stojan Atlagić.

Najčitanije