TREBINjE - Djeca su nekada odgovornija prema životnoj sredini od odraslih, a poruke koje ona šalju imaju veliku snagu, rekao je danas načelnik Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove opštine Trebinje Stevan Bekan povodom obilježavanja Dana planete zemlje u ovog gradu u kome su glavnu ulogu imala djeca.
Djeca su na Trgu slobode u centru Trebinja na plakatima crtala svoje vizije planete Zemlje, i ukazivala su na važnost očuvanja životne sredine porukama poput: " Za ljepšu i čistiju planetu" i "Uredite svoja dvorišta da bi svima bilo ljepše".
Trebinje je Dan planete Zemlje obilježilo uređivanjem i čišćenjem ulica, trgova i divlje deponije, a ovom prilikom građanima je podijeljeno i 300 kesa od ekoloških materijala.
"Trebinje je jedan od najčistijih gradova Srpske, a svijest građana o očuvanju životne sredine je na dosta visokom nivou", rekao je Bekan i dodao da će cijela posljednja sedmica aprila biti posvećena očuvanju planete Zemlje, a biće održan i okrugli sto "Upravljanje čvrstim otpadom i reciklaža".
Organizatori akcije u Trebinju su Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove ove opštine i Centra za održivi razvoj i ekologiju.
Dan planete Zemlje pod sloganom "Mobilišimo Zemlju" obilježen je 42. put u 175 država uz učešće više od 500 miliona ljudi.