Mališani iz Štadlerovog dječijeg doma "Egipat" u sarajevskom naselju Bjelave juče su dobili prigodne poklone povodom velikog katoličkog blagdana Uskrsa, koji se slavi u nedjelju. Borjana Krišto, predsjednica Federacije BiH, uručila je stanovnicima ovog doma uskršnje paketiće.
`Djecu moramo obradovati za blagdane, a ovo je samo mali vid pažnje. Uskršnji blagdan je vrijeme kada svi dijelimo obiteljsku radost. Kad nemamo obitelji postoji nešto zamjensko, a to je ovaj i svi drugi domovi za nezbrinutu djecu u Federaciji BiH`, dodala je Krišto. Liberija Filipović, ravnateljica Štadlerovog dječijeg doma `Egipat`, istaknula je problem zapošljavanja s kojim se djeca iz ovog doma susreću kad završe srednju školu.
`Želim konkretno djelovati u koordinaciji s nadležnim ustanovama, u okviru ovlasti i moje nadležnosti kako bismo pomogli pri zapošljavanju djece iz Doma, i u donacijama`, obećala je Borjana Krišto.