Gradovi

Donacija medicinske opreme domu zdravlja u Berkovićima

Donacija medicinske opreme domu zdravlja u Berkovićima
Donacija medicinske opreme domu zdravlja u Berkovićima
Srna

SARAJEVO- Ambasador Japana u BiH Futao Motai u četvrtak će Domu zdravlja Berkovići uručiti medicinsku opremu vrijednu 62.822 evra, saopšteno je iz japanske Ambasade.

Donacija, koja uključuje rendgen-uređaj, rendgen-procesor, defibrilator, dentalni rendgen-aparat sa procesorom i stomatološku stolicu sa kompresorom, obezbjeđena je kroz Program grant podrške za temeljne projekte Vlade Japana.

Očekuje se da će ovaj projekat doprinijeti poboljšanju usluga primarne zdravstvene zaštite na području opštine Berkovići. Zahvaljujući novoj opremi, Dom zdravlja Berkovići biće u mogućnosti da ponudi veći broj zdravstvenih usluga svojim pacijentima koji su ranije često bili primorani da putuju u druge opštine kako bi obavili zdravsteni pregled.

Projekti primarne zdravstvene zaštite u BiH u vrhu su prioriteta pomoći Vlade Japana. Od 1996. godine do danas, japanska Vlada donirala je gotovo 50 miliona evra za unapređenje medicinske opreme i nabavku ambulatnih vozila u ustanovama primarne zdravstvene zaštite širom BiH.

Oprema će biti uručena direktoru Doma zdravlja u Berkovićima Goranu Markoviću na ceremoniji koja će biti održana u prostorijama ove ustanove sa početkom u 15.00 časova.

Prije ceremonije, ambasador Motai će se sastati sa načelnikom opštine Berkovići Rankom Lučićem.

Najčitanije