SREBRENICA - U Srebrenici je proglašena epidemija zaušnjaka i do sada su registrovana 22 slučaja oboljenja, a broj oboljelih se povećava, rekla je Srni direktorica Doma zdravlja u ovom mjestu Ljiljana Ivančić.
Referent higijensko-epidemiološke službe u Domu zdravlja Uglješa Stojanović kaže da su oboljeli izolovani, da su pod zdravstvenim nadzorom na kućnom liječenju i da niko nije hospitalizovan.
"Prvi slučaj oboljenja zabilježen je 20. januara, a oboljeli su rođeni u periodu od 1985. do 1998. godine i riječ je o licima koja su nepotpuno vakcinisana", precizirao je Stojanović.
On je napomenuo da je Dom zdravlja, od pojave zaušnjaka, obavio preventivnu vakcinaciju oko 200 nepotpuno vakcinisane djece i tinejdžera rođenih u ratu i prvim poslijeratnim godinama.
"Bez obzira na proglašenje epidemije, higijensko-epidemiološka situacija u Srebrenici je zadovoljavajuća", ocijenio je Stojanović.