BANJALUKA - Članovi kik-boks kluba „Draženko Ninić“ i Goran Delić, aktuelni evropski šampion u UBO verziji, danas su čistili snijeg ispred Socijalno-gerijatrijskog centra u Banjaluci.
Draženko Ninić je pojasnio da su se na ovu akciju odlučili svjesni propisa o obaveznom čišćenju snijega ispred privatnih objekata i insitucija.
„Za prvo odredište odlučili smo se za Socijalno-gerijatrijski centar. Nas se 30-ak, koji smo pronašli vremena, priključilo ovoj akciji”, istakao je Ninić i dodao da je ovo tek početak te da će i ubuduće biti na raspolaganju građanima Banjaluke.
Goran Lolić, član kik-boks kluba „Drženko Ninić“, je kazao da im je ova akcija došla kao još jedan trening.
„Okupili smo se ovdje, u skladu sa našima obavezama, i pronašli vremena da pomognemo ovim starim i nemoćnim ljudima“, dodao je on.
Vinko Lolić, direktor Socijalno-gerijatrijskog centra Banjaluka, istakao je da je ova akcija pozitivno prihvaćena u Centru te da njeni učesnici pokazuju da su pravi šampioni i veliki ljudi.
„Ovaj gest pokazuje da oni te dječake i mlade ljude treniraju da pored toga što su sportisti, postanu i veliki ljudi, te da imaju osjećaj za stara lica i sve one kojima je pomoć neophodna“, kazao je Lolić.
On je napomenuo da je cilj Centra otvaranje prema gradu, saradnja sa institucijama, nevladinim i sportskim organizacijama.