DOBOJ - Klub odbornika "Za Doboj" u dobojskoj Skupštini opštine (SO) napustio je Milenko Gligorić, koji se vratio u SDS, saopšteno je iz ovog kluba.
Milenko Gligorić pristupio je Klubu odbornika "Za Doboj" u februaru prošle godine, kada je zvanično istupio iz SDS-a i u opštinskom parlamemntu djelovao kao nezavisan odbornik, podsjetio je u izjavi Srni predsjednik Kluba Sreto Đurković.
Gligorićevo napuštanje Kluba, Đurković je ocijenio kao njegovu ličnu odluku i naglasio da su sve priče o sukobima i nestajanju ovog kluba neistinite i bez ikakvog osnova.
"Odlazak Gligorića ni u kom slučaju neće ugroziti opstanak i rad Kluba, koji u narednom periodi, kao i do sada, nastavlja normalno da djeluje i radi na demokratskom principu i u skladu sa Statutom i Poslovnikom o radu SO Doboj", rekao je Đurković.
Prema Đurkovićevim riječima, članovi Kluba u opštinskom parlamentu, kao i do sada, angažovaće se na rješavanju životnih pitanja i potreba građana na cijelom području dobojske opštine, posebno na ona pitanja koja doprinose opštem razvoju svih građana Doboja, kao i lokalne zajednice.
Klub odbornika "Za Doboj" osnovali su 28. januara prošle godine tri nezavisna odbornika opštinskog parlamenta - Murvet Barjaktarević, Dragan Marković i Sreto Đurković, a kasnije je pristupio i Milenko Gligorić.
U dobojskom opštinskom parlamentu, osim Kluba odbornika "Za Doboj", djeluju još dva odbornička kluba - SDS-a i SNSD-a.
Dobojski opštinski parlament ima 29 odbornika, od čega 13 odborničkih mjesta ima SDS, devet SNSD, dva SDP BiH, te četiri nezavisna odbornika, dok jedno odborničko mjesto pripada predstavniku nacionalnih manjina.