GORAŽDE - Načelnik opštine Goražde Muhamed Ramović i predsjedavajuća Opštinskog vijeća Vesna Marić podijelili su 300 paketa sa osnovnim životnim namirnicama za 300 Srba povratnika u ovu opštinu u Federaciji BiH.
Ramović je rekao da je, u prisustvu goraždanskog paroha jereja Novice Ćebića, sa povratnicima u naselja Radići, Dubište, Površnica, Glamoč i Berič razgovarao o uslovima u kojima žive, kao i o problemima koje bi prioritetno trebalo rješavati.
''Ovom posjetom i čestitkom za Božić želimo istaći da je ovo njihova opština u kojoj bi trebalo normalno da žive sa ostalim građanima. Imamo dobru saradnju i sa Srpskom pravoslavnom crkvenom opštinom. Da bismo povratnicima omogućili normalan život, prilikom nedavne posjete goraždanskim preduzećima apelovao sam na direktore da prilikom zapošljavanja imaju razumijevanja i za povratnike'', naglasio je Ramović.
Predsjedavajuća Opštinskog vijeća, koja je kandidovana na ovu funkciju ispred SNSD-a iz reda srpskog naroda, potvrdila je da bi uskoro trebalo da bude otvorena i kancelarija u kojoj će svi građani, a među njima i povratnici, moći da iznose zahtjeve radi rješavanja životnih problema.
Paroh goraždanske parohije zahvalio je na posjeti i podršci povratnicima Srbima i izrazio očekivanje da će se dosadašnja saradnja još bolje razvijati u budućnosti.