BANJALUKA - Novoizgrađeni objekat u okviru Opšte bolnice u Gradišci predviđen za hemodijalizu počeo je sa radom, saopšteno je iz gradiške bolnice.
Terapije hemodijalize u ovom savremeno opremljenom centru za sada koristi 30 pacijenata.
Hemodijalizni centar, površine 323 metra kvadratna, zbrinjavaće pacijente sa područja Gradiške, Srpca i, dijelom, opštine Kozarska Dubica.
Zahvaljujući savremenoj opremi i obučenom medicinskom kadru, pacijentima sa ovog područja biće dostupne usluge najvišeg kvaliteta kakve, zahvaljujući privatno-javnom partnerstvu, imaju pacijenti Banjaluke, Laktaša, Zvornika, Prijedora, Bijeljine, Šamca, Doboja, Istočnog Sarajeva.
Za osigurana lica usluge hemodijalize finansira Fond zdravstvenog osiguranja RS.