SARAJEVO - Bezbjednost povratnika srpske nacionalnosti koji žive na području između sarajevske opštine Stari Grad u Federaciji BiH i Istočni Stari Grad u Republici Srpskoj nije ugrožena, izjavio je načelnik ove sarajevske opštine Ibrahim Hadžibajrić.
Hadžibajrić je potvrdio da srpski povratnici trenutno obnavljaju područnu osnovnu školu, te da je sa načelnikom susjede opštine u Srpskoj Bojom Gačanovićem dogovorio prebacivanje određenih novčanih sredstava iz opštine Stari Grad za elektrifikaciju povratničkog područja.
"Prije dvadesetak dana potpisali smo ugovor sa opštinom Istočni Stari Grad koji se odnosi na sanaciju dijela puta koji povezuje naše dvije opštine. Predračunska vrijednost ovih radova je 57.000 KM, a mi smo Istočnom Starom Gradu, koji će voditi ove poslove, već prebacili 35.000 KM", naglasio je Hadžibajrić.
On je dodao da će sanacija početi čim to dozvole vremenski uslovi.
Hadžibajrić je istakao izuzetno dobru saradnju sa susjednom opštinom u RS kada su u pitanju povratnici. On je naveo da će i u naselju Faletići, gdje žive srpski povratnici, najvjerovatnije u aprilu biti asvaltiran dio puta koji je u Federaciji i u izuzetno lošem stanju.
"U protekle dvije godine, od kada sam načelnik opštine, nisam čuo nikakve pritužbe na moj dosadašnji rad, niti su do mene stigle bilo kakve informacije koje se odnose na ugroženost srpskih povratnika na područje opštine Stari grad", izjavio je Hadžibajrić.