Gradovi

Izmjena ragulacionog plana na Jahorini

Izmjena ragulacionog plana na Jahorini
Izmjena ragulacionog plana na Jahorini
Srna

PALE - Skupština opštine Pale odlučila je u petak da se pristupi izmjenama i dopunama Regulacionog plana dijela posebnog područja Jahorine zbog određenih nepreciznosti i nedostataka.

Ovim izmjenama nije predviđena izgradnja novih smještajnih kapaciteta na Jahorini i oni ostaju u sadašnjem obimu.

Načelnik Odjeljenja za prostorno uređenje i stambeno komunalne poslove Mlađo Ćeremidžić rekao je da su uočeni određeni nedostaci kao što je izgradnja "gondole", koja je bila predviđena master planom, ali je nema u regulacionom planu, i da to treba ispraviti.

Prema njegovim riječima, pokazalo se da je Regulacioni plan dao rezultate i da je situacija na Jahorini znatno bolja.

"Na Jahorini postoji još oko 45 novoizgrađenih nelegalizovanih objekata, od kojih je 28 u fazi legalizacije i dobijanja građevinske dozvole, a i ostali slučajevi će biti riješeni", rekao je on.

Prilikom glasanja o izmjeni Regulacionog plana, uzdržani su bili odbornici Pokreta za naš grad - Pale, koji smatraju da "sve to liči na ono što se do sada dešavalo, a to je legalizacija bespravno izgrađenih objekata".

Skupština opštine Pale usvojila je izvještaj o realizaciji Programa usmjeravanja sredstava za podsticaj razvoja na području opštine za 2010. godinu, u kome se navodi da je od 106.000 KM planiranih za podsticaje ostvareno 82.000.

Načelnik Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti Miloš Jovanović rekao je da je najviše sredstava, oko 40.000 KM, usmjereno na sufinansiranje regresiranih kamata na poljoprivredne kredite, za razvoj malih i srednjih preduzeća izdvojeno je oko devet hiljada maraka i za subvencije za otkup mlijeka 12.000 KM.

Odbornici su konstatovali da sredstva za te namjene planirana za ovu godinu u istom iznosu nisu dovoljna i da treba tražiti mogućnosti da budu veća kako bi što veći broj poljoprivrednih proizvođača došao do određenih subvencija.

Jovanović je rekao da će nastojati da kroz rebalans budžeta povećaju taj iznos.

Odbornici Pokreta za naš grad - Pale bili su uzdržani i prilikom glasanja o izvještaju o realizaciji Programa usmjeravanja sredstava za podsticaj razvoja, smatrajući da je besmisleno da se iz budžeta izdvaja samo sedam do osam odsto za razvoj.

Odbornik SNSD-a Bojan Pejović rekao je da su oni predlagali da sredstva za podsticaj privrede i poljoprivrede budu veća, kako bi bila otvorena nova radna mjesta, ali da to nije uvaženo prilikom usvajanja budžeta, zbog čega su danas bili uzdržani.

Skupština opštine Pale usvojila je i Akcioni plan inkluzivne škole - inkluzivne zajednice i Odluku o izradi lokalnog ekološkog akcionog plana.

Najčitanije