BIJELjINA - U Manastiru Svetog Vasilija Ostroškog u Bijeljini početkom vaskršnjeg posta otvorena je javna kuhinja namijenjena svima koji nemaju ni minimum sredstava za život.
Bratstvo Manastira ističe da je danas, nažalost, u Bijeljini ovakvih ljudi mnogo i da im je potrebna bar osnovna pomoć u hrani. Rukovođeni time, pokrenuli su ovu kuhinju čiji korisnici dobijaju jednodnevnu porciju hrane.
Dnevna porcija hrane određuje se u skladu sa brojem članova porodice, a sastoji se od hljeba, kuvanog glavnog jela, salate i, po mogućnosti, voća.